MOSTEM

MOSTEM ÜÇ EKSENLİ EĞİTİM SETİ PROJESİ

Okulumuzun “PROJELERLE ÖĞRETİM TEKNİKLERİ” adı altında yapılan öğrenci projelerinden olan ÜÇ EKSENLİ EĞİTİM SETİ öğrencilerimizin mekanik, elektrik-elektronik ve yazılım disiplinlerini kullanarak bir ürün haline getirmeleri ve bu konudaki bilgi-becerilerini geliştirmeleri adına yapılmıştır.

Öğrencilerimiz bu proje ile mekanik tasarım, boyama, mekanik montaj, kablolama, DC motor kontrolü, Pnömatik devre kontrolü, vakumla taşıma, servo motor kontrolü, endüstriyel sensör kullanımı ve PLC Ladder programlama konularındaki bilgi ve becerilerini geliştirmiş oldular.

Eğitim setimiz bant üzerinden gelen parçaları pnömatik robot kol ile başka bir bant üzerine taşır ve burada sensörlere algılatarak 3 eksenli setin vakum ile alınıp taşımasını ve daha önceden belirlenen yere sıra ile konmasını sağlar.

Bu Makine eğitim seti olarak tasarlanmış olup aparatları ve PLC programı değiştirilirek kesme, delme, taşıma, sürükleme gibi farklı işlemler yaptırılabilir. Böylece öğrencilerimiz tüm bu malzemelerin kontrolünü öğrenebilir.

uceksen-001 uceksen-002 uceksen-003 uceksen-004 uceksen-005
uceksen-006 uceksen-007 uceksen-008 uceksen-009 uceksen-010

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ