MOSTEM

RoboMosb Manisa il geneli robot yarışmamızı tamamladık

robomosb-haber-001 robomosb-haber-002
robomosb-haber-003 robomosb-haber-004

 

Robotlar; insan hayatını etkileyen yeni ve gelişmekte olan büyük bir teknoloji alanı olarak günümüzde göz ardı edilemeyecek derecede önem taşımaktadır. Sağlıktan mühendisliğe, eğitimden savunma sanayine kadar birçok alanda robot teknolojisinin varlığı ülkemizin gelişimine katkı sağlamakta müreffeh devletler arasında yer almamız konusunda büyük önem arz etmektedir.

Özel MOSTEM Lisesi olarak; 6 yıldan bu yana ulusal ve uluslararası robot yarışmalarında şampiyonluk başta olmak üzere önemli dereceler elde eden, her yıl farklılıklarıyla kendini yenileyen, güçlü bir robot ekibine sahibiz. Robot takımlarımızın öncelikli amacı öğrencilerimize 3 boyutlu düşünme becerisini kazandırmak, hayal gücünün sınırlarını zorlarken rekabet duygusunu pekiştirmek ve gelişen teknolojiye üretim ayağıyla katkıda bulunmalarını sağlamaktır.

Bizler mesleki eğitimimizin Endüstriyel Otomasyon ve Elektrik Elektronik alanlarındaki başarılı çalışmalarını Endüstri 4.0 farkındalığıyla birleştiren bir eğitim anlayışıyla yolumuza devam etmekteyiz. Bu heyecanı Manisa geneline yaymak için, okulumuz tarafından 1. RoboMosb Manisa il geneli robot yarışması düzenlenmiştir.

Katılım sağlayan tüm okullara teşekkür ediyor, dereceye giren öğrencileri ve danışman öğretmenlerini tebrik ediyoruz.

 

DERECEYE GİREN OKULLAR VE ÖĞRENCİLER

robomosb-haber-md robomosb-haber-cd

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ