MOSTEM

Okulumuzun Tarihçesi

Manisa Organize Sanayi Bölgesi tarafından Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisinde yaptırılarak bir protokolle Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmiş ve 2010 yılında eğitim öğretime başlamıştır.

 

2012 Yılında OSB bölgelerinin özel meslek liseleri açmalarını teşvik eden yasa ve mevzuat oluştuktan sonra sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi ve gençlerin istihdam olanaklarının hızlandırılması düşüncesinden hareketle okulun Milli Eğitim Bakanlığı’na 49 yıllığına devri ile ilgili protokole ek protokol yapılarak okulun MOSB’un işletmesinde özel okul statüsüne kavuşturulması sağlanmıştır.

 

Manisa Organize Sanayi bölgesi sınırları içinde bulunan okulumuzun toplam kampus alanı 20.000m2 olup, 8896m2 si kapalı alan olarak kullanılmaktadır. Okulumuzun Anadolu Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi programlarında Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Elektrik Elektronik Teknolojileri ve Makine Teknolojisi alanlarında eğitim öğretim verilmekte olup, MOSB işletmelerinde uygulanan iş gücü ihtiyaç analizi sonuçlarına göre  yeni alanlar da açılması planlanmaktadır.

 

Resmi statüde iken de okulumuzun donanımının %90 ı MOSB tarafından karşılanmış olup, özel statüye kavuştuktan sonra donanım daha da geliştirilmiştir. (eğitim setleri, makine araç-gereçleri, akıllı tahtalar, öğrenci dolapları, iş önlükleri, otomatik alış veriş makineleri vb.)

 

Okulumuz Genel Görünüşü