MOSTEM

Mezuniyet Heyecanı

2017-2018-mezuniyet-001 2017-2018-mezuniyet-002 2017-2018-mezuniyet-003
2017-2018-mezuniyet-004 2017-2018-mezuniyet-005 2017-2018-mezuniyet-006

 

Okulumuz son sınıfında okuyan 179 öğrencimizi kapalı spor salonumuzda gerçekleşen görkemli bir törenle mezun ettik. Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sait Türek, Yunusemre Belediye Başkan vekili Şule Uygur, MOSB Müdürü Funda Karaboran, MOSB Başkan Danışmanı Nihat Akyol’un değerli katılımlarıyla gerçekleşen çok sayıda velimizin ve misafirimizin de izleyici olduğu bu gurur gecesinde Sayın TÜREK gecenin önemine değinen konuşmasında “Bölgemizde yer alan firmaların nitelikli ve teknik insan gücü ihtiyacına cevap vermek amacıyla büyük bir eğitim kurumuna dönüştürdüğümüz okulumuz, yeni eğitim ve öğretim planı, program ve uygulamaları sayesinde iş arayan değil; işte aranan, toplumda saygın insan yetiştirmek amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Öğrencilerimizin başarısına ve okulumuzdaki eğitim sistemine güvenimiz sonsuz. Okulumuzun ve başarılarının herkese örnek olduğunu görmek de bizleri mutlu ediyor.” ifadelerine yer verdi.

Okul Müdürümüz Mehmet YİĞİTKANLI konuşmasında ise gelecek sanayi dönüşümüne dikkat çekerek; “Dijital dönüşüm sürecinin son aşaması olarak karşımıza çıkan Endüstri 4.0 düşük nitelikli insan gücüne olan talebi azaltıp yerine yüksek nitelikli insan gücünü getirecektir. Bu noktada Özel MOSTEM Lisesi olarak bizlerin öncelikli misyonu; araştıran, sorgulayan, doğru analizler yapan, kendini doğru ifade edebilen, teknoloji kullanan değil teknoloji üreten bireyler yetiştirmektir. Siz değerli mezunlarımız; Özel MOSTEM Lisesi’nde edindiğiniz tüm bilgi, beceri ve yüksek ahlakı geleceğimizi inşa edecek olan yeni nesil teknoloji ile harmanlayıp ülkemizin aydınlığına aydınlık katacak birer güneş gibi parlayacaksınız.” şeklinde mezunlara hitap etti.

Sınıf rehber öğretmenleri tarafından temsili diplomalarını alan öğrencilerimiz alkışlar eşliğinde ve büyük bir heyecanla keplerini göğe fırlattılar. Mezuniyet gecemizin sonunda ise tüm misafirlerimiz ve mezun öğrencilerimiz Müzikolog Dr. Aydın ÖĞÜT yönetimindeki Farklı Band eşliğinde doyasıya eğlendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ