MOSTEM

MESLEK LİSESİ KOÇLARI PROGRAMI

 

TSKO7819 IMG_9235
IMG_9220 IMG_9218

06.12.2018 tarihinde okulumuz Abdullah Nuri ÜNVER Konferans Salonunda Sarıgözoğlu Hidrolik Makina ve Kalıp San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Sarıgözoğlu ve Sarıgözoğlu Eğitim Grubunun katılımlarıyla 10. sınıf öğrencilerimize yönelik Meslek Lisesi Koçluk Tanıtım semineri verildi.
Meslek Lisesi Koçları Programı, 2012 yılında başlayan ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneği(ÖSGD) üyesi şirketlerin katılımı ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Müdürlüğü protokolü ile uygulanan gönüllülük temelli bir programdır. Bu program ile şirketler ve meslek liseleri arasında kalıcı iş birlikleri modellerinin yaratılması, program ile başlayan ilişkilerin öğrencilere sağlanan staj ve istihdam önceliği gibi olanaklara dönüşmesi ve uzun vadede meslek liselerine yapılabilecek diğer yatırımlar ile desteklenmesi öngörülmektedir.
Meslek Lisesi Koçları Programı kapsamında koçlar, 10. sınıf ve 11. Sınıf öğrencileri ile her yıl 6 temalı buluşmanın yanı sıra bir sosyal etkinlik ve/veya fabrika, tesis ziyareti gerçekleştiriyorlar. Bu etkinliklerle hem grupların sosyalleşmesi hem de farklı tecrübeleri birlikte yaşayabilmeleri amaçlanıyor. 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ