MOSTEM

Mostem Kodlama Atölyesi Çalışmalara Başladı.

kodlama-atolyesi-02 kodlama-atolyesi-03 kodlama-atolyesi-04

Dünya’da Endüstri 4.0 teknolojileri ile birbirleriyle sürekli haberleşebilen daha verimli üretim ortamlarının oluşması planlanmaktadır. Günümüz öğrencileri çalışma hayatlarında bu sürecin içinde olacak ve çalışmalarını değişen dünya şartlarında yürütecektir.

MOSTEM Lisesi olarak 9. Sınıf öğrencilerimizin bilgi çağında üretim perspektifi ile hazır bulunuşluk düzeylerini iyileştirmek, analitik düşünmesine daha fazla katkıda bulunmak ve öğrencilerin problemler karşısında akılcı çözümler üretmelerini sağlamak adına okulumuzda kodlama derslerini başlattık.

Öğle aralarında öğrencilerin gönüllü olarak katıldığı dersler büyük ilgi gördü.  Elektrik-Elektronik Teknolojisi Zümresi ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Zümresinin öncülüğünde tüm meslek dersi öğretmenlerinin işbirliği ile gerçekleştirilen derslerde Scratch ile arduino programlama yapıldı.

Kodlama atölyesi çalışmaları öğrencilerin sınav takvimleri ve diğer etkinlikler dikkate alınarak yıl boyunca öğle aralarında devam edecektir. Yazılım konusunda bilgi ve tecrübelerini geliştiren öğrenciler RoboMosb Robot Ligi takımlarına katılarak becerilerini sergileyecekler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ