MOSTEM

İNGİLİZCE DERSİ İLE MÜZİK VE BEDEN EĞİTİMİ DERSLERİ DİSİPLİNLER ARASI ETKİNLİKLERİMİZ

İNGİLİZCE DERSİ İLE MÜZİK VE BEDEN EĞİTİMİ DERSLERİ DİSİPLİNLER ARASI ETKİNLİKLERİMİZ

 

İngilizce ve Müzik zümreleri işbirliğiyle Instruments ( enstrümanlar) konusu her iki branşta disiplinler arası yaklaşım göz önüne alınarak işlenmiştir. Müzik Öğretmeni Nehir Taşcı’nın İngilizce derslerine katılmasıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlikte  öğrenciler tek tek tahtaya çıkarılarak  gözleri kapatılmış ardından Müzik Öğretmenimiz Nehir TAŞÇI’ nın çaldığı enstrümanların seslerinin dinleyerek enstrümanların  adlarını İngilizce olarak söylemesi sağlanmıştır. Öğrencilerimizin çok eğlendiklerini ifade ettikleri bu etkinlikte öğrenciler hem enstrümanların seslerini kavramış hem de enstrümanların İngilizce isimlerinin öğrenmişlerdir.

Bu hafta ayrıca İngilizce dersinde’’ Imperatives (Emir Cümleleri)’’ konusu,  Beden Eğitimi dersindeki ‘’hentbol ısınma hareketleri’’ konusu ile birleştirilerek her iki branşta da işlenerek pekiştirilmiştir. Konu kapsamında İngilizce ve Beden Eğitimi öğretmenlerinin birlikte girdiği derslerde öğrencilere fiziksel olarak yapabilecekleri fiiller söylenmiş onlardan da bunları harekete dökmeleri istenmiştir. Örneğin,’’ turn left! (Sola dön!) ‘’emir cümleciği öğrencilere sözel olarak söylenmiş öğrencilerin bunu anlayarak ve bu fiziksel hareketi doğru bir şekilde yaparak sola dönmeleri sağlanmıştır.

disp. Bed. Eng. müz. (6) disp. Bed. Eng. müz. (5) disp. Bed. Eng. müz. (4) disp. Bed. Eng. müz. (3) disp. Bed. Eng. müz. (2) disp. Bed. Eng. müz. (1)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ