MOSTEM

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA ‘’MERHABA’’ DEDİK.

09.09.2019 tarihinde yeni eğitim öğretim yılına ‘merhaba’’ dedik. Yeni eğitim öğretim yılının heyecanını öğrencilerimizle birlikte yaşadık.

Okul Müdürümüz Mehmet YİĞİTKANLI  okulun ilk gününde düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:’’ Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün eseri olan medeni bir toplum içinde yaşıyoruz. Okul ise bu toplumun en önemli yapı taşı. Bizler bugünün gençlerini; problem çözme becerisine sahip, karşılaştığı durumlar karşısında analitik düşünebilen, yorum yapabilen, çözüm yolları için araştırmacı, yenilikçi ve hayal gücünü kullanabilen bireyler olarak yetiştirmek amacıyla STEM okulu olma hayalimizi gerçeğe dönüştürdük.

“STEM” ve DİSİPLİNLER ARASI EĞİTİM anlayışı aslında öğrencilerimizin sahip olduğu “yaratıcılığı” kullanarak, destekleyerek, tetikleyerek problem odaklı çalışmaya, “merak” duygusundan yola çıkarak çözümler bulma odaklı bir sistem. Bu gerçeğin bilinci ile amacımız; öğrencilerimizin meslek eğitimini; STEM ile matematiği ve fen bilimleri ve DİSİPLİNLERARASI EĞİTİM anlayışıyla da sosyal bilimleri harmanlayarak yaşamına entegre etmek suretiyle toplum inşasını gerçekleştirmek, bunun yanında genel kültürü yüksek, manevi değerlerine saygılı, empati yetisi yüksek, entelektüel yaşam tarzına sahip bireyler yetiştirmektir. Bu meziyetlere sahip öğrencilerimiz okul sloganımızda belirttiğimiz gibi “iş arayan değil iş’te aranan, toplumda saygın insan” olmanın bilincinde mezun olarak MOSTEM yuvasından ayrılıyorlar. Gelecek hayatlarına güvenle bakıyorlar.’’

Okul Müdürü Mehmet YİĞİTKANLI’ nın konuşmasının ardından bu yıl okulumuza yeni başlayacak olan AMP 9-F sınıfından Muhammed Mustafa Ergönül adlı öğrencimiz MOSTEM’ le ilgili hayallerini  ve bu yıl okulumuzdan mezun olan Bilal YALÇINKAYA da okulumuz ile ilgili düşüncelerini ve tecrübelerini aktardı. Tören sonrasında eğitim öğretime başlandı.

Okul Açılış 1 Okul Açılış 3 Okul Açlış 2

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ